Plešemo večinoma v odprti drži, pogosto tudi v zaprti, saj vključuje samba veliko vrtenj in se pleše po krožnici v plesni smeri. Stopala so obrnjena rahlo navzven, stopamo preko prstov na celo stopalo in ves čas plesanja izvajamo nihanje v skočnem, kolenskem in kolčnem sklepu, imenovano »bounce«. Samba je napisana v dvočetrtinskem taktu v obliki punktiranega ritma, kjer bi prvo dobo nekoliko zadržali, vendar pa jo v družabnem plesu izvajamo kar na način 1 in 2, torej dveh osmink in ene četrtinke.

Plešemo večinoma v odprti drži, po krožnici v plesni smeri šele takrat, ko obvladamo vse korake v eni liniji. Stopala so obrnjena rahlo navzven, stopamo preko prstov na celo stopalo in ves čas plesanja izvajamo nihanje v skočnem, kolenskem in kolčnem sklepu, imenovano »bounce«. Plesalka začne z desno nogo. Če smo vse korake naučili najprej frontalno, se lahko lotimo poučevanja sambe skupaj – plesalke in plesalca - kar v paru.

Plešemo večinoma v odprti drži, po krožnici v plesni smeri šele takrat, ko obvladamo vse korake v eni liniji. Stopala so obrnjena rahlo navzven, stopamo preko prstov na celo stopalo in ves čas plesanja izvajamo nihanje v skočnem, kolenskem in kolčnem sklepu, imenovano »bounce«. Plesalec začne z levo nogo. Če smo vse korake naučili najprej frontalno, se lahko lotimo poučevanja sambe skupaj – plesalke in plesalca - kar v paru.